ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град

Го избраа Њујорк пред Лос Анџелес како место каде сакаат нивната ќерка да расте и живее

Живеењето во ист град по разводот е дел од спогодбата за старателство меѓу Ирина Шајк и Бредли Купер, наведуваат светските таблоиди.

Всушност, во решението е наведено дека ќе живеат во Њујорк, со оглед на тоа што се спогодија да го делат старателството над ќерката Леа пола-на-пола. Во зависност од професионалните обврски на родителите, поранешниот пар се договорил на флексибилност кога е во прашање периодот кога девојчето ќе биде кај едниот, а кога кај другиот родител.

При разделбата и двајцата се согласиле дека нивни приоритет е токму ќерката и дека разводот нема да биде пречка за двајцата да ѝ се целосно посветени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close