Поранешна Мис на Полска ќе вози камион на рели долго 6.000 километри (ФОТО) - Слободен печат

Поранешна Мис на Полска ќе вози камион на рели долго 6.000 километри (ФОТО)

Релито „Африка Еко рејс“ ќе се вози на почетокот од 2020 година, а вкупната должина на трката ќе изнесува 6.000 километри.

Марселина (30 години) планира да ја помине целата делница како дел од тимот заедно со уште тројва возачи.

View this post on Instagram

💙🙌🏻💙 #between #nowhere 🌎

A post shared by Marcelina Zawadzka (@marcelina_zawadzka) on

Релито е предвидено да се вози од 5 до 19 јануари, а стартот е во Монте Карло. Потоа се вози до италијанскиот Савоне по што натпреварувачите се селат во Дакар и потоа преку Мавританија да стигнат до целта во Дакар.

 

View this post on Instagram

Część 2: II. Jutro jest konferencja prasowa, na której opowiemy to wszystko dziennikarzom, licząc że pomogą nam dotrzeć z tą informacją do wszystkich Polaków. Opowiemy, że startuję w ciężarówce razem z Grześkiem Baranem, że w misji udział biorą Jacek Czachor i Marek Dąbrowski – świętując swoje dwudziestolecie w rajdach. Ale nie my, tu jesteśmy bohaterami. Chcę, abyście wiedzieli ode mnie, że nasz start w misji jest całkowicie charytatywny (mój, Grześka, Jacka, Marka), że sztab ludzi pracuje nad tym projektem kompletnie bez wynagrodzenia, każdy z nas daje swój czas, umiejętności i przede wszystkim chęć pomocy innym – bezinteresownie. Dziękuję: Mlekovita – sponsor strategiczny (@mlekovitasm) oraz PKN Orlen – partner główny (@pkn.orlen) – bez Was to mogłoby się nie udać. Będzie ze mną @pytanienasniadanie – abyśmy mogli Wam opowiedzieć historie ludzi potrzebujących naszej pomocy.

A post shared by Marcelina Zawadzka (@marcelina_zawadzka) on

„Сакам сите да знаат дека моето учество на релито е од хуманитарен карактер, нема да добиеме никави финансиски средства бидејќи сакаме да им помогнеме на другите“, напиша Марселина на својот Инстаграм профил.

Прочитајте и...  Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Брајант и Коелјо заедно пишувале книга за децa: Кога слушнал дека загинал, писателот решил сѐ да избрише

Слободен печат

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 + 15 =

Прочитај повеќе

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирина Шајк ја отвори душата: О, Боже, не знам што да правам, се распаѓам…

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат