Почина најмладата жртва на коронавирусот во Европа

Детето боледувало само од псоријаза и немало хронични болести.

Тинејџер од португалскиот град Овар е најмладата жртва на коронавирусот во Европа. Имал само 14 години. Детето починало денеска, во раните утрински часови во болница.

Засега се знае дека починатото момче боледувало само од псоријаза и немало хронични болести.

Претходно во Париз почина 16-годишна девојка која немала никакви хронични болести. Таа починала од коронавирис откако минале седум дена откако лекар и констатирал „слаба настинка“.

ФРАНЦИЈА: Здрава тинејџерка почина од коронавирус, мајката низ солзи раскажува за трагедијата

Прочитајте и...  Лажни вести од протестите во САД: Полицијата во Минеаполис не уапси агент на ФБИ, ниту пак снимката е сегашна (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЕК го класифицира Ковид-19 како „средна закана“, силни критики во Европарламентот

Слободен печат

Во секоја фирма ќе мора да има ковид-координатор

Весна Дамчевска

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција

Основачот на „Зум“ за еден ден заработи 800 милиони долари

Слободен печат

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ОПЕК: Се разгледуваат две опции за следниот период

Слободен печат

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен пензиониран полицаец кој се обидел да спречи грабеж за време на протестите во САД

Слободен печат

„Комунална хигиена”-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Слободен печат

Полска: Претседателските избори ќе се одржат на 28 јуни

Слободен печат

Јавниот долг на Грција се приближува до 200 отсто од БДП: Земјата спас гледа во туристите и кредиторите

Слободен печат