Пендаровски гледа фудбал со амбасадорот на Австрија: Верувам нема да се „скараме“

Претседателот Стево Пендаровски го следи историскиот прв натпревар на македонските фудбалери на Европското првенство (ЕП) во друштво на амбасадор на Австрија, Георг Вуцас, чија репрезентација е нашиот денешен противник. Во нивно друштво е и фудбалската легенда Дарко Панчев.

„Навиваме за нашите заедно со легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев. Навивачкиот дух го има и австрискиот амбасадор Вуцас. Верувам дека нема да нè ’скара‘ вечерашниот натпревар“, напиша Пендаровски на социјалните мрежи споделувајќи и фотографии.

 

 

 

Видео на денот