Пелоси: Трамп е кукавица и суров - Слободен печат

Пелоси: Трамп е кукавица и суров

Претседавачот со Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, денеска изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп бил „кукавица” и „суров” заради тоа што не се занимавал со вооруженото насилство, заштитата на имигрантите и климатските промени, туку кажал дека за сите овие прашања гласачите ќе одлучат на изборите следната година.

Запрашана дали демократите се водени од омраза при почнувањето на процесот на отповикување на Трамп, таа жестоко демантираше, изјавувајќи дека конгресмените си ја извршуваат својата уставна должност да спречат злоупотреби на претседателските овластувања, пренесоа британските медиуми.

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат

Остави Коментар

12 − 5 =

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Макрон: Ќе работиме заедно со Трамп на добар договор за да избегнеме ескалација на даноците

Слободен печат

ЕУ одвои 900 милиони евра за помош на земјите во кои владее хуманитарна криза

Слободен печат

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат