Пелоси: Трамп е кукавица и суров

Претседавачот со Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, денеска изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп бил „кукавица” и „суров” заради тоа што не се занимавал со вооруженото насилство, заштитата на имигрантите и климатските промени, туку кажал дека за сите овие прашања гласачите ќе одлучат на изборите следната година.

Запрашана дали демократите се водени од омраза при почнувањето на процесот на отповикување на Трамп, таа жестоко демантираше, изјавувајќи дека конгресмените си ја извршуваат својата уставна должност да спречат злоупотреби на претседателските овластувања, пренесоа британските медиуми.

Прочитајте и...  Алармантно во Грција: Регистрирани рекордни 262 случаи на Ковид-19

Прочитај повеќе

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат

Екстремистите го зазедоа клучното пристаниште во Мозамбик

Слободен печат

Се бара исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Нина Ангеловска ги извадила парите од Еуростандард банка пред затворање?

Слободен печат