Парада за традиционалните семејни вредности се одржа во Битола – Слободен печат
ВестиМакедонија

Парада за традиционалните семејни вредности се одржа во Битола

Учесниците рекоа дека ова е парада со која испраќаат порака за традиционалните семејни вредности. Дел од оваа парада беа родители со своите деца, а имаше и свештени лица.

Денеска во Битола се одржа парадата која беше најавена на социјалните мрежи. Учесниците се собраа кај Саат кулата, а потоа прошетаа низ Широк сокак се до градскиот парк.

Учесниците рекоа дека ова е парада со која испраќаат порака за традиционалните семејни вредности. Дел од оваа парада беа родители со своите деца, а имаше и свештени лица.

Ова е еден вид контра на парадата на гордоста која се случи вчера во главниот град. Во исто време и во Скопје имаше парада за традиционалните семејни вредности.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close