11 C
Скопје

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

Претседателот на Обединета Србија, Драган Марковиќ Палма вечерва го осуди насилството пред српскиот Парламент и обидот за влез во Парламентот го нарече терористички чин.

– На изборите на 21 јуни, граѓаните одлучија кој треба да влезе во Собранието. Ова насилство пред Собранието го организираа неуспешни политичари, кои не се во состојба да постигнат никаков резултат на изборите, па затоа се обидуваат да дојдат на власт со насилство, рече Марковиќ.

Тој оцени дека настаните пред Парламентот се „терористички чин” и оти лидерите на таквиот „терористички чин” мора веднаш да бидат уапсени.

Прочитајте и...  Цените на угостителските услуги останаа на исто ниво

Поврзани вести

ВО ЖИВО: Изјава на министерот Филипче и д-р Грозданова

Слободен печат

Фаучи се извини за изјавата дека британските власти прерано ја одобриле вакцината против ковид-19

Слободен печат

Макпетрол совети за возачите – што сѐ влијае на потрошувачката на гориво

СП.

Градските власти исчистија под Кале, се заканија со казни, па заборавија

Работниците од прилепски „Еурокомпозит” се разочарани и најавуваат протести

Слободен печат

БИДИ БЕЗБЕДНА: 16 дена активизам против насилство врз жени и девојчиња

Остави Коментар