Ова е најслушаната песна во последните 10 години! (ВИДЕО) - Слободен печат

Ова е најслушаната песна во последните 10 години! (ВИДЕО)

Апликацијата за стримање музика, Spotify, објави листа на најдобрите песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а откриле дека Дрејк бил музичарот чија музика најмногу се слушала.

Раперот собрал повеќе од 28 милијарди стримови, а неговата најпопуларна песна „One Dance“ била пуштена 1,7 милијарда пати. На второ место е Ед Ширан, а следни се Пост Малон, Аријана Гранде и Еминем.

Најслушана песна на деценијата е „Shape Of You“ на Ед Ширан, која е пуштена 2,4 милијарди пати.

Најслушана песна во 2019 година е „Senorita“ на Шон Мендез и Камила Кабело. Песната е објавена во јуни, а оттогаш е преслушана милијарда пати.

Веднаш позади неа се најде песната на Били Ајлиш „Bad Guy“ со 900 милиони стримови.

Били Ајлиш се најде на врвот и за најпопуларен албум со својот дебитантски албум „When We All Fall Asleep, Where Do We Go“.

Прочитај повеќе

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен печат

Васил Гавранлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Слободен печат

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Слободен печат

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Слободен печат

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

eighteen − 14 =

Прочитај повеќе

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Слободен печат

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Слободен печат

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Слободен печат

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Слободен печат

Хороскоп за 21 јануари – Биковите ќе имаат среќа во работата, лавовите можеби ќе ја запознаат сродната душа

Слободен печат