Откопчана полициска униформа, бујно деколте- вработена во МВР на социјалните мрежи објави невкусна фотографија

За вакво однесување, во мај годинава беше казнета и Кумановка, вработена во МВР, која беше опомената за своето скандалозно однесување, таа возеше автомобил со нозе преку прозор и качени на управувачот, а при тоа се снимала, а видеото потоа се рашири и по социјалните мрежи.

Вработена во Министерството за внатрешни работи (МВР) се сликала со раскопчана полициска униформа каде во преден план, до израз доаѓаат голите гради, а притоа оваа невкусна фотографија ја објавила на социјалните мрежи, по што Одделот за внатрешна контрола поведе дисциплинска постапка против неа.

Службеничката работи во Одделот за гранични работи и миграции, односно, во сектор за гранична контрола и поддршка, при единицата за странци и реадмисија.

Од МВР велат дека случајот е пријавен, а пак, надлежните служби веќе постапуваат.

-Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР постапува во врска со случајот за кој прашувате-велат од МВР.

За вакво однесување, во мај годинава беше казнета и Кумановка, вработена во МВР, која беше опомената за своето скандалозно однесување, таа возеше автомобил со нозе преку прозор и качени на управувачот, а при тоа се снимала, а видеото потоа се рашири и по социјалните мрежи.

Полицајка од Куманово опомената за своето недолично однесување, возела со нозете кренати на волан (ВИДЕО)

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Обраќање на Шекеринска на свечената заклетва и на промоцијата на питомци на Воената академија

Поврзани вести

ВИДЕО: Од што заболуваат американските дипломати во Русија и Куба? Сè започнува со губење на слухот

Маријана Митровска

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат

Детали: Волонтерот кој умре на тестирањето на Оксфорд вакцината, примил друга вакцина

Слободен печат

Алиев: Азербејџан презеде контрола над 22 места во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Слободен печат

Нагорно Карабах останува воена зона: Турција е подготвена да испрати војска во Азербејџан

Слободен печат

Остави Коментар