Окта и Супертрејд добија милионски договори со Дирекцијата за задолжителни резерви - Слободен печат

Окта и Супертрејд добија милионски договори со Дирекцијата за задолжителни резерви

Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати, откако распиша тендер за набавка на еуродизел БС (Д-Е-V) во количина до 10.371.000 литри, објави со кои компании ќе соработува.

Договор е склучен со „ОКТА“ – Рафинерија на нафта акционерско друштво – Скопје вреден 239.166.666 денари или околу 3,8 милиони евра и со друштвото за производство, промет и услуги „Супертрејд“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје во вредност од 170.833.333 денари или околу 2,8 милиони евра.

Вкупната вредност на набавката со ДДВ е 409.999.999 денари или околу 6,6 милиони
евра

Прочитај повеќе

Хрватска сака да го вклучи Западен Балкан во министерските состаноци за енергија на ЕУ

МИА Агенција

КОЛКУ ЗАРАБОТУВААТ БАЛКАНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Кои работни места се најисплатливи, каде платата е 2.500 евра и колку е минималецот?

Слободен печат

Расте бројот на жртвите од коронавирусот

Слободен печат

Цената на паладиумот го надмина златото

Слободен печат

Германските власти забранија собир на радикални десничари

Слободен печат

СЗО одлучува дали ќе прогласи вонредна состојба поради корона вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

one + 19 =

Прочитај повеќе

Гренел се сретна со Курти: Нема временска рамка за постигнувањето на финалниот договор со Србија

Слободен печат

Моралес во егзил во Аргентина прослави 14 години владеење со Боливија

Слободен печат

Дуковски: Здравствената состојба на Јовановски е далеку од добра

Кинеската кобра најверојатно е извор на новиот корона вирус

Слободен печат

Пресуда против Македонија поради повреда на правата на осумгодишно дете со посебни потреби

Град Скопје бара нови помлади соработници за присилна наплата и заверка на документи

Слободен печат