Ограбена скопската зоолошка – Слободен печат
ВестиХроника

Ограбена скопската зоолошка

Скопската зоолошка градина ноќеска била ограбена, јавува „Нова Македонија“.

Крадците влегле од службениот влез и украле алат и други предмети. Од зоолошка потврдиле дека имале грабеж.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close