Нумерологијата открива: Пресметајте колку деца ќе имате

Нумерологијата верува дека од датумот на раѓање на некоја личност може да се прочита судбината, а меѓу другото и бројот на деца што ќе го имате.

Пред сè мора да го дознаете својот судбински број. За да го направите тоа, соберете ги сите броеви од својот датум на раѓање. Ако добиете збир од два броја, соберете ги и нив за на крај да добиете еден број.

На пример, родени сте на 20 јуни 1973 година.

2 + 0 + 6 + 1 + 9 + 7 + 3 = 28. Додајте уште 2 + 8 = 10, 1 + 0 = 1.

Значи дека вашиот судбински број е 1.

Прочитајте го значењето на секој број.

Број 1 – единицата има тенденција кон големо семејство, но можно е да нема многу деца. Сè ќе зависи од вашите желби.

Прочитајте и...  Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Број 2 – најверојатно дека ќе имате само едно дете.

Број 3 – укажува на здравствен проблем кој може да биде препрека во остварувањето на потомството. Но ништо не е невозможно. Ако навистина сакате деца, ќе ги имате.

Број 4 – среќниците со овој број веројатно ќе имаат три или четири деца.

Број 5 – значи дека во куќата ќе имате две деца. Можеби ќе родиде и близнаци.

Број 6 – овој судбински број вели дека ќе имате деца со големи паузи во раѓањето меѓу децата или дека дури можеби ќе имате деца од два брака.

Број 7 – вакви лица често остануваат само со едно дете.

Број 8 – значи дека лицето ќе ги воспитува децата од својот сопруг или посвоено дете. Но сепак можеби и ќе има заедничко дете.

Прочитајте и...  Кучињата се како деца: Желни за забава и внимание, а тоа го докажува и ова видео!

Број 9 – парот ќе има две деца – момче и девојче со мала разлика во годините.

Прочитај повеќе

Принципот 90/10 сите мора добро да го запомнат: Секогаш постои начин да ја свртите ситуацијата во ваша корист!

Слободен печат

Хороскоп за 6 август: Играјте на сигурно и нема да зажалите

Слободен печат

Виц на денот – Инцидент

Слободен печат

Три хороскопски знаци на кои ќе им се насмее љубовта во месец август!

Слободен Печат

Синот на Дејвид Бекам се соблече и ги покажа стомачните мускули, му порачаа дека е ист како татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката од хит-серијата „Ривердејл“ ја откриј тајната за совршено тело! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Брутално искрена! Анабела не сака да се слушне со ќерка си: Ќе ја паметам онаа среќна Луна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски

Само што оздраве од корона, повторно доби температура и заврши во болница: Пејачката Славица Чуктераш вели дека е силна! (ФОТО)

Васко Спасоски

По долгата и тешка битка со болеста, почина Исидора Бјелица!

Васко Спасоски

Ваква ја немате видено: Марија Шерифовиќ го смени имиџот и му ја „летна“ на одмор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски