НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето - Слободен печат

НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето

Водителката Деа Ѓурѓевиќ стана вистински херој на балканската естрада, по тешката несреќа во која за малку ја изгуби раката.

„Ќе ви покажам која сум и колку сум силна“, изјави таа за српските медиуми, кога лекарите ја категоризираа нејзината повреда како настаната во војна.

По седум месеци, дваесет операции и многу лузни, водителката и понатаму стои на нозе и има насмевка на лицето.

„Немам дел од трицепсот, метални плочки ми ги држат коските, а почнувам и да ја користам раката. Мислам дека до Нова година веќе ќе можам да танцувам на прославата“, открила Деа.

Со помош на физиотерапевтите таа веќе може да ја движи повредената рака, иако многупати лекарите биле песимисти. Таа признава дека целиот процес барал многу трпение и толеранција, а ја имала и поддршката од своите блиски.

Прочитајте и...  Кои се најопасните сексуални пози?

Деа вели дека денот кога се извлекла од тешката несреќа нема да го слави како втор роденден.

„Нема што да се слави. Сигурно ќе го одбележам на друг начин“, изјавила таа за „Премиера – викенд специјал“.

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

десет − 5 =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат