„Не си на плажа, на планина си, облечи се“: Српска блогерка скијаше во бикини на минусни температури (ВИДЕО) - Слободен печат

„Не си на плажа, на планина си, облечи се“: Српска блогерка скијаше во бикини на минусни температури (ВИДЕО)

Познатата српска блогерка Зорана ЈовановиќЗоранах (29) ги шокираше, но и ги воодушеви своите следбеници со видеото на кое таа скија во костим за капење.

Зоранах на својот Инстаграм профил објави снимка како скија на снег, а она што ги шокираше сите, е тоа што блогерката тоа го прави во бикини и зимско капче на глава.

Со ова видео атрактивната блогерка покажа дека е во топ-форма, па нејзиниот обликуван задник е во прв план на видеото.

– „И после воспаление на јајниците и воспаление на белите дробови“, „Болеста не бира“, „Од каде храброст, јас ќе се смрзнев“, „Не си на плажа, туку на планина, облечи се“ – се само некои од многуте коментари.

Инаку во прашање било предизвик кој блогерката успешно го исполнила.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

thank you. 🧚🏽

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

Прочитај повеќе

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен печат

Васил Гавранлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Слободен печат

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Слободен печат

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Слободен печат

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

14 − 6 =

Прочитај повеќе

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Слободен печат

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Слободен печат

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Слободен печат

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Слободен печат

Хороскоп за 21 јануари – Биковите ќе имаат среќа во работата, лавовите можеби ќе ја запознаат сродната душа

Слободен печат