Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Понекогаш, посебно кога сте во врска со „погрешниот“, постојат некои работи кои самите ги правите, а преку кои всушност си го саботирате патот до среќата и вистинската љубов…

Наоѓањето на вистинска љубов, односно на сродна душа, за многумина претставува вистински предизвик.

Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Можеби вината не е кај другата страна, па треба да поработите на некои работи.

Едноставно, понекогаш, посебно кога сте во врска со „погрешниот“, постојат некои работи кои самите ги правите, а преку кои всушност си го саботирате патот до среќата и вистинската љубов…

Ја искривувате реалноста

Ако партнерот ви каже дека не сака да се врзува или едноставно не е подготвен за сериозна врска, треба да му верувате. Немојте тоа да го разбирате како предизвик во кој тој се вљубува во вас и сфаќа дека вие сте сложувалката која му недостига во животот. Ако вие сакате врска, но партнерот истакнува дека не сака ништо сериозно, во тој случај нема потреба да продолжувате со романса.

Прочитајте и...  Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)
Фото: Принтскрин

Одобрувате неприфатливо однесување

Партнерот ве навредува, игнорира и понижува, а вие и натаму го оправдувате?

Дали ви е јасно што овде не е во ред? Ако себеси се сметате за личност која заслужува љубов, тогаш веднаш ќе побегнете од таква личност која во никој случај не ве заслужува.

Прифаќате помалку од она што го заслужувате

Ако сте свесни дека не сте во целост задоволни од врската во која се наоѓате, но тоа го оправдувате со ставот „може и полошо“, само си стоите на патот кон сопствената среќа. Поради тоа, важно е веднаш да ја прекинете оваа врска и да продолжите со потрагата по вистинската сродна душа за вас.

Не знаете што всушност барате кај партнерот

Прочитајте и...  Виц на денот - Светло

Можеби се уште не сте сигурни точно кои квалитети според вас би требало да ги има идеалната личност. Тоа е сосема во ред, но тогаш нема потреба да ја форсирате дадената врска, туку да истражувате и да дојдете до заклучок што точно сакате.

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат