Луѓето родени на овие датуми ги очекува среќа: Доаѓаат големи промени кои ќе им го одбележат животот во следните 12 години

Фото: Pexels/ Mikhail Nilov

По 12 години Јупитер се влегува во знакот Близнаци, што со себе носи огромни промени, а особено подложни на нив ќе бидат луѓето родени во неколку периоди.

Јупитер, планетата на просперитетот, богатството, радоста, среќата и великодушноста, на 26 мај, по период од 12 години, влегува во нов знак на Зодијакот – Близнаци и таму ќе остане нешто повеќе од една година, односно 9 јуни 2025 година, пишува „Атма“.

Овој период делумно ќе биде исклучително просперитетен, особено во следниот месец, по што ќе испадне дека нема да биде толку позитивен како што изгледа на прв поглед.

Имено, Јупитер во Близнаци носи малку збунувачки хороскоп, во еден период ќе ви донесе големи можности, можност да ги поместите границите во некоја област од вашиот живот, да го постигнете она кон што долго време се стремите или да достигнете ново ниво во нешто, а во друг период носи интензивна напнатост, борба за нов животен стандард и борба да ги искористите можностите што ви се дадени.

Јупитер ќе биде вака бурен бидејќи поголемиот дел од неговиот престој во Близнаците ќе биде на квадрат со Сатурн, што од август 2024 година ќе донесе сериозни пречки во реализацијата на некои планови и голема потрошувачка на енергија и животна сила.

Можно е да треба да се борите и да „туркате“ за некоја новина и подобрување што ви дошло во поволниот период на дејствување на Јупитер, односно во периодот од јануари до крајот на јули.

Претходниот пат Јупитер беше во Близнаци во периодот од 22.7.1988 година до 30 јули 1989 година, потоа од крајот на јуни 2000 година до 12 јули 2001 година и на крајот од 12 јуни 2012 година. до 25.6.2013 година години.

Важно е да се внимава на овие периоди, бидејќи сите оние кои се родени во овие периоди, како и оние кои ќе наполнат 12, 24, 36, 48, 60, 72 и 84 години во 2024 година, најмногу ќе ги чувствуваат промените во нивните животи и влијанието на овој транзит.

Сите тие влегуваат во многу специфичен период кој им дава можност да си постават нови цели во кариерата и професионалната сфера и да се искачат на општественото скалило. Ако вашата кариера не е приоритет, можете да ги преиспитате вашите преференции, да ја промените градацијата на животните вредности или клучните погледи на светот.

Вашата животна филозофија ќе доживее промени кои ќе влијаат на вас во следните 12 години – затоа овој период е толку важен. Ова е вашата можност да создадете цврста основа за иден успех и не смеете да ја пропуштите.

Исто така, следните работи може да им се случат на луѓето родени во овие периоди во следната година:

– стапување во брак
– доаѓање на принова
– доаѓање на внуци
– почеток на нов чекор во образованието
– почеток на нов проект
– купување на нов имот или преселување
– менување работни места или наоѓање прва работа
– значителен материјален напредок, толку многу што ќе влијае на нивниот авторитет и статус во општеството

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот