-1 C
Скопје

Не дочекаа Нова година: Белграѓанин заврши во болница по тепачка заради гласна музика

Едно лице е повредено за време на физичка пресметка меѓу сопственик на кафуле и сосед во Беглград, објави „Блиц“.

Инцидентот се случил во населбата Славија. Според досегашните информации, на соседите им пречела гласната музика од новогодишната забава, па се скараа со сопственикот на кафулето.

На крајот, расправијата се претворила во физичка пресметка при што едно лице беше повредено. Откако интервенирала полицијата, повредениот е пренесен во Ургентниот центар.

 

Прочитајте и...  Заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ: Нулта толеранција за сите кои организираат забави

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар