Млад маж загина во страшна сообраќајка на автопатот Куманово – Велес - Слободен печат

Млад маж загина во страшна сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи.

„Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош – велат оттаму“, се вели во соопштението.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Прочитај повеќе

Шолц: Велика Британија ќе има „последици“ по Брегзит

Слободен печат

Граѓаните умираат чекајќи ја правдата во Македонија

Мизрахи-Сахакиан: Грижата за ранливите категории и креирање нови работни места, приоритет во заедничката соработка

Слободен печат

ФИТУР- Шпанија отвори нови можности за македонскиот туризам

Слободен печат

Рама: Политиката на Харадинај наштети на Косово, а на Србија и даде предност

Слободен печат

Заев: Падовите во делот на корупцијата во државата се случувале од 2006 до 2017 година

Слободен печат

Остави Коментар

one × 3 =

Прочитај повеќе

ЛУКАРЕВСКА ОДГОВАРА НА 30 ПРАШАЊА: Обожава боза, мрази полнети пиперки (ВИДЕО)

Слободен печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Пластичните картички ќе исчезнат, но не и готовината

Слободен печат

Заев: Без разлика дали методологијата ќе биде готова или не, очекуваме датум за почеток на преговори

Слободен печат

„Коха диторе“: Постигната е принципиелна согласност за отворање на железничка линија Приштина-Белград

Слободен печат

Макрадули: Најмногу отпад се увезувало во 2015 и 2016 година, ама не знам каде се складирал, тогаш бев без работа