Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои ја победиле заразата, ги споделуваат своите искуствата и шират позитивна енергија, со апел да се седи дома.

Едно од тие лица е и младата Михаела Јаневска од Скопје, која успешно го совлада коронавирусот, отакако се зарази пред две недели. На својот фејсбук-профил, таа сподели емотивно видео во кое прекрасно пее во знак на благодарност за сите медициснки работници кои се грижеле за неа, како и за пациентите кои сe’ уште се во болница:

Откако се изборив со корона вирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница.

Прочитајте и...  Зависноста од игри на среќа и спортско обложување во време на пандемијата на коронавирусот

Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати.

Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас!“

Прочитај повеќе

Мицкоски: Наместо намалување, ќе имаме зголемување на јавниот долг од 1,8 проценти за првите четири месеци

Слободен печат

ЕЦДЦ: Затворањето на границите не придонесува во спречувањето на ширењето на коронавирусот

Слободен печат

Владите ширум светот издвоија 123 милијарди долари за помош на авиокомпаниите

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Милевски: За ЛДП 5 јули е прифатлив датум за изборите

Слободен печат

Полицискиот час од воведувањето го прекршиле 4.783 граѓани, од кои приведени се 3.110

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Кој ќе создаде поповолни услови таму ќе одат и инвеститорите

Слободен печат

Мицкоски: Постојат разговори, но не и консензус за датумот за избори

Слободен печат

Белгија има најголема стапка на смртност од коронавирусот заради „непотврдените случаи“

Слободен печат

Царовска: Владата со посебна сериозност ги разгледува барањата на странските инвеститори

Слободен печат

Реисот Сулејман Реџепи разрешен од функцијата

Слободен печат

Спасовски: Вонредната состојба го детерминира датумот на изборите

Слободен печат