-4 C
Скопје

Мицковски до Заев: Вие сте опседнат со Никола Груевски

Откако лидерот на СДСМ Зоран Заев на Мицкоски на почетокот на дебатата на Канал 5 му спомена да се огради од поранешниот лидер Никола Груевски кој се уште раководел со ВМРО – ДПМНЕ, тој му возврати:

-Се возите во мерцедесот на Никола Груевски, седевете во барокната зграда. Опкружени сте со соработниците на Груевски. Вие сте опседнат со Груевски. Оставете го веќе еднаш, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на експремиерот Зоран Заев.

– Ајде да зборуваме за вистински реформи. Зошто вашиот адвокат правеше интервенции? Зошто барате амнестија за вас? Ве гледам во очи и ви кажувам дека сите што се огрешиле пред законот ќе бидат изведени пред правдата. Овој закон што вие го донесовте, токму тоа не го дозволува. Ве гледам во очи и ви кажувам дека ќе одговарате – рече Мицкоски.

Прочитајте и...  ВИДЕО | ВО ЦРНА ГОРА СЕПАК СЕ ФРЛАА ПО СВЕТИОТ КРСТ: 10-годишно момче најбрзо стигна до крстот во Беране! 

Заев одговори дека тој е чист како бел ден.

Поврзани вести

Ердоган најави радикални реформи во економијата и судството

Слободен печат

Усвоен планот за распределба на административните службеници во земјава

Слободен печат

Помпео: Мултикултурализмот не е својствен за Америка

Слободен печат

Јанша: Вакцинација на 70 отсто од населението во Словенија до почетокот на летото

Слободен печат

Фрчкоски: Би било добро вакцинацијата да започне што побрзо

Слободен печат

РАСТЕ ТЕНЗИЈАТА ВО ВАШИНГТОН: Откриени се десничари во редовите на Националната гарда кои требало да ја обезбедуваат инаугурацијата!

Слободен печат

Остави Коментар