Малолетник фатен со марихуана – Слободен печат
Хроника

Малолетник фатен со марихуана

МВР ќе поднесе соодветен поднесок против малолетник кој поседувал марихуана.

Министерството за внатрешни работи информира дека е приведен малолетник за поседување марихуана.

-На 15.10.2019 во 23.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на Кеј „Димитар Влахов“ при извршен преглед кај 17-годишен малолетник од Куманово била пронајдена марихуана- наведуваат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close