Лазаров одличен, со Нант го освои „Шпаркасен“ купот

Лазаров доминира и на 39 години, продолжува со врвни перформанси, што е секако многу важно за нас на репрезентативен план.

Денеска во финалето на турнирот Нант успеа да ја совлада германската екипа Фуксе Берлин со конечен резултат 26:23 (14:10).

Еден од најзаслужните за победата и освојувањето на трофејот беше македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров.

Нашиот десен бек најави дека и во следната 2019/20 ќе блеска на терените, а тоа го докажува и сега со осум постигнати голови, три од седмерец против бундеслигашот.

На патот до финалето Нант успеа да ги совлада данскиот Есбјерг и германскиот Штутгарт.

Нант оваа сезона ќе настапува во ЕХФ Купот, само едно квалификациско коло ќе му биде потребно да помине доколку сака пласман во групите во ова второ по квалитет европско клупско ракометно натпреварување.

Прочитајте и...  Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Жената од Дебар со Ковид, синоќа била на Клиника за неврологија, по што 11 доктори, болничари и сестри се во изолација

Мирослава Бурнс

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми

Мирослава Бурнс

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат