Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денес?

Дознајте ја вредноста на еврото според средната курсна листа на НБРМ.

Според средната курсна листа на НБРМ еврото има вредност од 61.6142 денари. Американскиот долар вреди 56.6984 денари, додека британската фунта изнесува 73.8957 денари.

Прочитајте и...  Најнови податоци за состојбата со Ковид-19 во светот до 20 часот

Прочитај повеќе

Шпан: Лекот за коронавирусот ќе се појави на пазарот пред вакцината

Слободен печат

ОЈО Штип поднесе предлог за притвор на двајцата насилници

Слободен печат

Уште 26 лица сместени во хотелот „Молика”, капацитетот исполнет

Слободен печат

Позитивниот дух посилен од Ковид-19: Докторка од Куманово секој ден ја опишува борбата со вирусот

Гугл објави извештаи за движењето на луѓето

Слободен печат

Вархеји: ЕУ подготвува економски план за развој на Западен Балкан

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба

Горан Наумовски

Република Српска прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Обвинителството бара притвор за двајцата насилници од Штип

Горан Наумовски

Кога ќе биде готова вакцината против коронавирусот?

МИА агенција

За разлика од другите земји Шпанците прават резерви со вино, пиво, маслинки, чипс и чоколади

Слободен печат

Ангеловска-Бежовска: Очекуваме да се олеснат финансиските услови за граѓаните и за стопанството