21.8 C
Скопје

КРВАВ ПИР ВО СРБИЈА: Маж ја задавил сопругата со голи раце

Во населбата Златар во Аранѓеловац, Србија, 80 годишно лице со иницијали Д.Л., ја убил исто така 80-годишната сопруга со иницијали Г.Л., пренесуваат повеќе српски медиуми.

Убиството се случило синоќа по кавга помеѓу сопружниците во ходникот на семејната куќа, а Д.Л. ја задавил сопругата со голи раце, пренесува Пинк.рс.

Според овие информации, телото на починатата жена е испратено на обдукција.

Во претходниот период во ова семејство не било пријавувано никаков вид на насилство, пренесува „Вечерње новости“.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар