Кривична за гостиварец кој нападна контролор за паркирање

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.Б.(47) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“.

-На 16.10.2019 пред угостителски објект на ул.„Борче Јованоски“ пријавениот физички го нападнал И.Е.(37) од Гостивар, вработен како контролор за паркирање, кој преземал службени дејствија- информираат од МВР.

Прочитајте и...  Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Прочитај повеќе

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат

Скопјанец ја пронашол својата мајка почината

Слободен печат

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат

Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Слободен печат

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат