Кои производи не треба да се замрзнуваат – Слободен печат
ЕспресоХрана

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Не ги замрзнувајте млекото и павлаката.

Дури ни најискусните домаќинки не ги знаат сите правила на замрзнување на храната, а пред сè, кои производи можат да се ставаат во замрзнувач, а кои не е препорачливо да се замрзнувааат.

Овие производи не би требало да ги замрзнуваме:

Млекото – тоа станува згрутчено кога ќе се одмрзне (но, во ред е за готвење).

Добро испржена храна – по одмрзнувањето, крцкавиот слој ќе се претвори во кашеста маса.

Павлака – може да се користи за готвење, но течниот дел ќе се одвои веднаш по замрзнувањето.

Храната со прелив од трошки (презла) – ќе ја изгуби цврстата текстура.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close