Кочов: Ова е една победа, за титула се потребни уште две - Слободен печат

Кочов: Ова е една победа, за титула се потребни уште две

Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов е задоволен од победата на неговиот тим, но ги предупредува своите кошаркари дека работата сè уште не е завршена. За стратегот на„металците“ ова е само една од потребните три победи кои се потребни за конечен триумф и шампионска титула.

–  Не очекував ваква убедлива победа, само ме интересираше како ќе изгледаме со осум дена пауза, која не беше добра бидејќи некако се навикнавме да играме на секои три дена. Им честитам на моите играчи на триумфот, меѓутоа ова е само една победа и ќе мора да ја заборавиме. Секој натпревар е приказна за себе, затоа што носи посебна енергија. Отворивме со триумф, а наша цел е титулата уште од почетокот на сезоната, но имаме уште да работиме за тоа – рече Кочов.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

10 + 20 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат