Јувентус го договори најголемото засилување

Челниците на Јувентус конечно успеаја да го договорат трансферот на Матијс де Лихт од Ајакс, објавија холандските медиуми.  Веќе подолго време се шпекулира дека доаѓањето на капитенот на Ајакс во Јувентус е прашање на време но имаше несогласувања во висината на отштетата, италијанскиот тим нудеше 60 милиони евра, додека холанѓаните бараа 15 милиони повеќе.

Сега според медиумите во Холандија договорени се сите детали од договорот и остануваат само формалностите со документацијата пред суперталентираниот дефанзивец да се пресели во Торино.

Весникот “Телеграф“ пренесува дека Ајакс ќе добие 70 милиони евра и уште неколку во дополнителни бонуси, а Де Лихт утрово го имаше последниот тренинг како фудбалер на Ајакс. Се очекува во текот на викендот Јувентус да го потврди трансферот и Де Лихт да тргне со новата  екипа на турнеја во Азија.

Прочитајте и...  Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Прочитај повеќе

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат