Јанкулоска пристигна на суд на две тркала

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, за денешните закажани рочишта на суд пристигна со својот бел мотор. Таа носеше кацига на главата, елек во темно црвена боја и фармерки, јавува ТВ 21.

ФОТО: ТВ 21

Прочитајте и...  Полициска интервенција во домот на Амди Бајрам, се слушала гласна музика и огномети

Прочитај повеќе

Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Ѓоргова: Цените на стоматолошките услуги неминовно ќе растат (ВИДЕО)

Слободен печат

Хаос со партиципацијата: Уредбата задоцни, кој платил нема да му се врати!

Коронавирусот е вон контрола, жариштата итно во карантин!

Мирослава Бурнс

Избори на 5 јули за да се „решат“ и Наќе Чулев и корона-кризата

Бочварски за Штип: Таргетиран е проблемот, затворањето на градот би донел последици врз економијата и здравјето (ВИДЕО)

Слободен печат

1 comment

Ајван Доктор 16/04/2019 - 12:55 at 12:55

За жалење. Гревче. Да и позајмиме некој денар да си купи „Мечка“ на државна сметка, онаква што „не виделе Германците“ .

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млади иноватори – Орхан Багашов создаде бионичка рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Во следните денови ќе се одлучува за евентуално воведување рестриктивни мерки, слаба соработка со дел од граѓаните

Слободен печат

Власта и опозицијата продолжуваат со меѓусебни обвинувања за датумот за избори

Слободен печат

Сончево со умерена облачност, од среда следи период на потопло време

Слободен печат

Единаесет од новозараените се од Липково, еден од Куманово

Слободен печат

За само еден ден 696 скопјани аплицирале за субвенции за велосипед

Слободен печат