Јанева на преглед во „Жан Митрев“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Јанева на преглед во „Жан Митрев“

И била нарушена здравствената состојба.

Судските власти и дозволиле на притворената поранешна специјална обвинителка Катица Јанева поради нарушена здравствена состојба да биде однесена и прегледана во болницата Жан Митрев во Скопје.

Јанева е втор месец во притвор како второосомничена за случајот „Рекет“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close