Изгоре туристички автобус во Дубровник (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Изгоре туристички автобус во Дубровник (ВИДЕО)

Во Дубровник претпладнево се запали туристички автобус.

На терен излегле седум пожарникари со три возила, пренесе „Дубровачки дневник“. Пожарот е изгаснат, а како што се наведува, никој не повреден.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close