ИНТЕРВЈУ на Христијан Мицкоски за „Слободен печат“ – Слободен печат
Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ на Христијан Мицкоски за „Слободен печат“

„За да имаме сосема независен правосуден систем, ајде да го смениме законот и Јавниот обвинител да го бираме на општи избори!“

Во интервју за „Слободен печат“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говори за причините на недобивање датум за преговори и за начините како во земјата да завладее правото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close