-1 C
Скопје

Идентификувано момчето кое пукаше со калашников на „ТикТок“ (ВИДЕО)

Полицијата го лоцираше и индентификуваше лицето кое пред неколку денови пукаше со калашников и видеото го објави на социјалната мрежа „ТикТок“.

Станува збор за 18-годишен арачиновец, во чиј дом, полициски екипи извршиле претрес. Тој бил однесен во станица, но поради тоа што истрагата е во тек, од МВР не откриваат чија сопственост е оружјето кое се гледа на снимката.

-Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со оружје при Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје извршија претрес во дом и други простории на Е.А. (18) од Арачиново, скопско, кој на социјалната мрежа „Тик ток“ постирал видео како пука со автоматско оружје. Извршен е разговор со Е.А. во полициска станица и се работи на расчистување и документирање на случајот- велат од МВР за „А1он“.

Прочитајте и...  Презентација на анализа на Деловникот и Законот за Собрание од аспект на родот и различностите

 

Поврзани вести

ЦДУ го бира наследникот на Меркел

Слободен печат

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Пендаровски за МИА: Во одговорот на Акцискиот план Бугарија зборува за нашите идентитетски белези

МИА

За ЕУ нема алтернатива, членство во ЕЕЗ е само преодно решение

Слободен печат

Облачно со сончеви периоди и ветер, снег на југ

Слободен печат

Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Остави Коментар