И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

За возраста, 50-годишна, изгледа ТОП. Ама, ајде малку да се утешиме дека и Џеј Ло е, всушност, иста како нас, кога не „носи“ шминки и кога се капела минатата сабота.

Пејачката и глумица е „уловена“ на њујоршките улици, облечена во сини хеланки со ефект на кожа (кои баш и не и „стојат“ нешто посебно), и црн дускер од Guess. Под дускерот – жолта маичка, од типот на оние кои и ние си ги носиме „за по дома“.

Косата? Умно собрана во високо опавче, зашто – зејтин мрсна, што би се рекло, јајца да испржиш. А, лицето, без шминка, изгледа многу уморно.

До тука, се е добро, кога е во прашање нашата утеха дека и Џенифер Лопез е иста како нас!

Ама без нејзиниот паричник, сепак, не сме Џенифер Лопез.

Profimedia
Џенифер Лопез
Profimedia

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат