И Бутикофер со порака до ЕУ: Започнете преговори со Македонија

Копретседавачот на Европската зелена партија, Рајнхард Бутикофер објави твит во врска со посетата на Доналд Туск во Македонија, повикувајќи ја Европската Унија да си го заврши својот дел од задачата.

„Туск е во право кога повикува на почнување на преговорите на Македонија со ЕУ. ЕУ мора да си го заврши својот дел од работата, бидејќи Македонија си ја заврши својата“, порача Бутикофер на Твитер.

Прочитајте и...  Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Прочитај повеќе

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Швајцарците со мнозинство од 50,1 процент го поддржаа купувањето на нови борбени авиони

Слободен печат

Се бројат мртвите во судирите меѓу Азербејџан и Ерменија: Загинаа 16 Ерменци, повредени се над 100

Слободен печат

Белите мантили на удар – и буквално: Сè почести физички напади врз здравствените работници

Слободен печат

Дали е Брисел новото европско жариште?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Азербејџан прогласи воена состојба: Ерменија размислува да ја признае независноста на Нагорно-Карабах

Слободен печат

Белоруската полиција со солзавец и шок бомби против „непослушните демонстранти“

Слободен печат

Судирите меѓу Ерменија и Азербејџан: Зошто започнаа и како светот гледа на нив? (ВИДЕО)

Слободен печат

Именувањата на директорите ќе почнат најдоцна до 15 октомври

Слободен печат

Макрон: Лукашенко мора да си оди

Слободен печат

Заев: Фирмите што имаат загуба нема да треба да исплатат К-15 на вработените

Слободен печат