И Бутикофер со порака до ЕУ: Започнете преговори со Македонија – Слободен печат
ВестиМакедонија

И Бутикофер со порака до ЕУ: Започнете преговори со Македонија

Копретседавачот на Европската зелена партија, Рајнхард Бутикофер објави твит во врска со посетата на Доналд Туск во Македонија, повикувајќи ја Европската Унија да си го заврши својот дел од задачата.

„Туск е во право кога повикува на почнување на преговорите на Македонија со ЕУ. ЕУ мора да си го заврши својот дел од работата, бидејќи Македонија си ја заврши својата“, порача Бутикофер на Твитер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close