13 C
Скопје

Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Денеска во попладневните часови на социјалните мрежи во Хрватска почнаа да се шири фотографија од жени како чекаат да влезат во дуќанот на Зара во трговски центар, а коментарите беа негативни и главно потсетуваат дека слични глетки се забележани од Загреб до Сплит.

Некои од корисниците на социјалните мрежи се револтирани што кафулињата, рестораните и теретаните се затворени, додека во шопинг – центрите се дозволува вакво однесување, а на другите им беше смешно како незгодно се споиле зборовите Зара и жени, пишува Индекс.хр.

Меѓу оние кои не се сомневаат во автентичноста на фотографиите е пратеникот Хрвоје Зекановиќ.

„А ни кафе не можеме да испиеме… Да го слушнам вашиот коментар“, напиша тој по што следувале лавина коментари меѓу кои имало и од оние кои жените ги споредувале со овци.

Прочитајте и...  Мило Ѓукановиќ е реизбран за претседател на ДПС

Некои на пратеникот му поставиле прашање дека таа иста фотографија се појавува и на некои српските портали, а одговорот е дека е сликана во Белград, а некој во фотошоп ги споил зборовите „Зара“ и „жене“ и добил кованица „Заражене“.

Без разлика што конкретната фотографија е од Белградски трговски центар, вечерва слично беше и во Загреб, во Арена каде поради големите попусти за Блек Фрајдеј пред продавниците имало многу купувачи, но сепак не во претеран број со оглед на епудемиолошката состојба во Хрватска.

Поврзани вести

ВИДЕО: Руската младина тотално „откачи“ на Тик Ток поради палатата на Путин: Објавата на Навални предизвика вистиска виртуелна треска

Илинка Иљоска

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Остави Коментар