Хаос во БиХ, хулигани крвнички тепаа судија (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Полет од Паланка и Омазиќ во регионалната трета лига на БиХ ќе остане запаметена по немилите сцени каде што најлошо помина судијата Хусеин Свракиќ.

Гостите победија со 1:0, а веднаш откако отсвири крај на натреварот, судијата беше нападнат од 20-тина хулигани и едвај спаси жива глава.
Незадоволни од резултатот тие го соборија на земја и со нозе и тупаници го тепаа Свракиќ кој некако успеа да стане и спасот да го побара во домашната соблекувална.

– Група од 20-тина момци втрчаа на терен и почнав да бегам. Сепак, ме соборија на под, ме удираа со нозе, со боксови. Некако успеав да се спасам, не знам ни самиот како и почнав да бегам и стигнав до домашната соблекувална. Подоцна завршив во болница – изјави несреќниот Свракиќ.

Прочитајте и...  И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Прочитај повеќе

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат