Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна - Слободен печат

Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна

Четири лица со грип, како и осум други лица со симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат оттаму.

– Во текот на вчерашниот е примен пациент во потешка здравствена состојба со хронична белодробна болест и е сместен на Одделот за интензивна нега. Минатата недела амбулантски се прегледани 30 пациенти, додека во тек на вчерашниот ден и денеска уште 4 пациенти се амбулантски прегледани – информираат од Инфективна.

Прочитајте и...  Во Франција секој ден има по 120 напади со нож или друго ладно оружје

Прочитај повеќе

Спасовски: Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО

Слободен печат

Издадени осум сериозни предупредувања за поплави во Британија

Слободен печат

Милановиќ при заклетвата ја парафразирал култната белградска група ЕКВ

Слободен печат

Што значеше „Маршот за правда“

Ерол Шаќири

Пешева од „Анима Мудни“: Стапката на усмртување на кучиња ќе биде висока (ВИДЕО)

Европската комисија го предупреди Зукерберг да ги регулира содржините во кои има омраза

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 4 =

Прочитај повеќе

Втора пратка медицинска помош од Германија за Кина

Слободен печат

Ќе се збогати ли политичката понуда во Македонија?

Слободен печат

Петровска го повика Чулев на ТВ дуел, вели постапката за чизмите ја водел Ѓоко Поповски

Слободен печат

Активисти кои шпионирале за САД осудени на затворски казни во Иран

Слободен печат

Долгите бради и шамиите се причина преку еден милион Ујгури да се апсат во Кина

Слободен печат

Златото достигна историски највисока вредност во однос на еврото

Слободен печат