Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна

Четири лица со грип, како и осум други лица со симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат оттаму.

– Во текот на вчерашниот е примен пациент во потешка здравствена состојба со хронична белодробна болест и е сместен на Одделот за интензивна нега. Минатата недела амбулантски се прегледани 30 пациенти, додека во тек на вчерашниот ден и денеска уште 4 пациенти се амбулантски прегледани – информираат од Инфективна.

Прочитајте и...  Инцидентите со полицајците под лупа на Македонскиот полициски синдикат

Прочитај повеќе

Дали е Брисел новото европско жариште?

Слободен печат

Азербејџан прогласи воена состојба: Ерменија размислува да ја признае независноста на Нагорно-Карабах

Слободен печат

Белоруската полиција со солзавец и шок бомби против „непослушните демонстранти“

Слободен печат

Судирите меѓу Ерменија и Азербејџан: Зошто започнаа и како светот гледа на нив? (ВИДЕО)

Слободен печат

Именувањата на директорите ќе почнат најдоцна до 15 октомври

Слободен печат

Макрон: Лукашенко мора да си оди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Фирмите што имаат загуба нема да треба да исплатат К-15 на вработените

Слободен печат

Париз ги повика Ереван и Баку на прекин на непријателствата

Слободен печат

Во Индија околу шест милиони инфицирани од коронавирус

Слободен печат

Мицкоски: Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен (ВИДЕО)

Слободен печат

Уште 148 новозаболени од коронавирус, тројца починати

Слободен печат

Заев: Порта Македонија не попречува пешачки, ниту моторен сообраќај

Слободен печат