Грен слем шампионка ги покажа градите (ФОТО)

Една најдобрите тенисерки во двојки, Бетани Матек-Сандс се одлучи да ги шокира своите фанови на Инстаграм и се сликаше топлес. За да не биде казнета од Инстаграм, Американката пред голите гради стави ѕвездички.

Бетани Матек-Сандс одморот го поминува во националниот парк Јелоустоун каде и ги направи фотографиите. На првата фотографија таа со јакната ги покри градите, додека на втората ја рашири јакната и ги честеше фановите со нејзините гради.

Минатата сезона, Матек-Сандс триумфира на УС Опен во мешани двојки заедно со Џејми Мареј, додека во женски двојки заедно со Софија Кенин триумфира на турнирот во Пекинг. Таа заедно со Луци Шарафова има два триумфа на Австралија Опен, Ролан Гарос и еден триумф на УС Опен.

Прочитајте и...  Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Прочитај повеќе

Бундеслига: Чурлинов и Штутгарт во првото коло против Фрајбург

Слободен печат

„Кралевите“ во Манчестер бркаат негатива, а Бејл игра голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат