Големиот шумски пожар во областа Рафина е ставен под контрола – Слободен печат
ВестиРегион

Големиот шумски пожар во областа Рафина е ставен под контрола

Во гаснењето на пожарот учествуваат 101 пожарникар со 48 возила.

Големиот шумски пожар кој денеска изби во областа Рафина е ставен под контрола, соопштуваат грчките власти попладнево.

Пожарот избуна во 15.21 часот по локално време во општина Рафина во источниот дел на регионот Атика, во близина на населбите каде што пред точно една година во катастрофалните пожари животот го загубија 102 лица.

Во гаснењето на пожарот учествуваат 101 пожарникар со 48 возила, четири пешадиски тимови, специјални тимови, два авиона и три хеликоптери.

Делумно под контрола е ставен и шумскиот пожар што изби во 15.27 часот по локално време исто така во источниот дел на регионот Атика. Таму интервенираат 13 пожарникари со пет возила.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close