21.8 C
Скопје

Фотосесиите на Богдан, новото момче на Цеца Ражњатовиќ станаа топ-тема на социјалните медиуми

Момчето на пејачката Светлана Цеце Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, предизвика голем интерес кај балканската јавност, а медиумите секој ден откриваат нови детали за емотивниот партнер на фолк-дивата.

Откако во јавноста се рашири веста дека Цеца е во врска со девет години помладо момче, многумина се интересираат кој е мажот што по долги години го привлече нејзиното внимание, со што се занимава и што се крие во неговото минато.

Според пишувањата, Богдан е управител на елитен ресторан во Белград, а претходно професионално тренирал кошарка, но се занимавал и со манекенство, за што сведочи и малиот број на професионални фотографии на неговиот инстаграм-профил.

Особено внимание предизвика објавата во која стајлингот на Богдан од шоуто потсетува на ликовите од хит-серијата „Peaky Blinders“.

Кога Томас Шелби во 2011 година ме замоли да снимам за „Peaky Blinders“, напиша Богдан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Srejovic (@bogdansrejovic)

Срејовиќ очигледно има убави спомени од тоа време.

Да се ​​вратиме на старата работа, но само малку да се потсетиме, напиша момчето на Цеца под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Srejovic (@bogdansrejovic)

Поврзани вести

Познатиот југословенски киоск „К67“ беше поставен на „Тајмс Сквер“ во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

Остави Коментар