ФОТО: Тешка сообраќајка на Истра, пијан возач усмрти жена

Во сериозна сообраќајна несреќа што се случи на патот Пореч – Вишњан денес попладне, загина 70-годишна жена, соопшти полициската управа на Истра. Несреќата се случила во 17,35 часот.

Страотна несреќа на патишата во округот Истра/Фото: Фејсбук

Возачот на автомобилот „пежо“, преминал на левата страна од патот и се судрил директно со автомобил „нисан“ управуван од 70-годишна жена, која починала на местото на несреќата.

Жена загина во сообраќајна несреќа на Истра / Фото: Фејсбук

Возачот на „пежото“ е повреден и пренесен во Општата болница во Пула, каде му се измерени 1,67 промили алкохол во крвта.

Фото: Фејсбук

Околностите за несреќата ќе бидат познати по завршувањето на истрагата која сè уште е во тек. Ова е петнаесетто лице кое е загинато годинава на патиштата на округот Истра.

Prometna nesreća na cesti od Nove Vasi prema Višnjanu. Na intervenciji je 2. smjena JVP CZP POREČ.

Publiée par Vatrogasci Poreč sur Mercredi 21 octobre 2020

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Кина и Јапонија работат на јакнење на економските врски

Поврзани вести

Прогноза на публицистот Ветон Сурои: Косово ќе оди на избори во наредните три месеци

Слободен печат

Спасовски: Работиме во насока на препознавање на родово базираното насилство и насилството врз жената

Слободен печат

Рекорден број на смртни случаи во Русија: Починаа 507 лица за 24 часа

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерката Мила Царовска

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновиќ: Инцко и Додик во клинч- Политизиран Дејтон и негирање на Босна, наспроти отфрлање за руско влијание

Слободен печат

Швајцарска полиција: Девојката што изврши напад со нож во Лугано била под истрага за џихадизам во 2017 година

Слободен печат

Остави Коментар