ФОТО: Претрес во скопско Ласкарци, пронајдено оружје

Пронајдена пушка и муниција при претрес во куќа во село Ласкарци/Фото: МВР

Денеска во с.Ласкарци, скопско, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР во координација со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода С.Б.(34) од с.Ласкарци, соопшти МВР.

Пронајдена пушка при претрес во куќа во Ласкарци/Фото: МВР

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени една пушка- карабин и повеќе куршуми за него и една ловечка пушка.

Пронајдена пушка и муниција во куќа во Ласкарци/Фото: МВР

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот