ФОТО | Навивачите на ФК Партизан ја уништија ВИП-ложата во Хумска

Фото: grobari.official.rs/instagram

Најверните навивачи на фудбалскиот клуб Партизан подолго време протестираат поради управата на клубот која во изминатите години имаше неколку лоши потези.

Со цел да ги натераат да си одат „Гробарите“ во герила акција ја уништија ВИП ложата на Хумска. Најверните партизановци ги ишкртаа ѕидовите со пари и парола „Управа оди си“, „лопови“, а најмногу настрадаа фотелјите на стадионот наменети за челниците.

Фотографии од своето дело навивачите објафвија на фан страниците посветени на Партизан.

Во овој момент Партизан е без претседател откако се повлече Милорад Вучелиќ, а остана генералниот секретар Милош Вазура.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот