ФОТО | Џулија Робертс им честиташе роденден на своите близнаци со слатка фотка од нив како бебиња

Џулија Робертс/Instagram
Џулија Робертс/Instagram

Џулија Робертс го обележа 17тиот роденден на своите близнаци, ќерката Хејзел и синот Финеус со објава на својот инстаграм – профил.

Taa напиша на фотографијата: „17 најслатки години од животот“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts)

На објавата на Џулија, фотографијата е од близнаците кога биле малечки бебиња. Фановите оваа фотографија ја примија со воодушевување, затоа што глумицата ретко, речиси никогаш не објавува слики од своето семејство.

Џулија Робертс ги доби близнаците со филмскиот режисер Даниел Модер, со кој го имаат и 14 годишниот син Хенри. И тој сподели фотографија на својот инстаграм -профил со изјавата

„Ви благодарам што ми помогнавте низ улогата на татко“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by modermoder (@modermoder)

Робертс и Модер се во мирен брак од 2002 и не се изложуваат премногу во јавноста.

Џулија Робертс

Видео на денот