Филипче: Констатирани пропусти во Куманово, наодот е предаден во МВР

Во извештајот на Државниот здравствен и санитарен инспекторат беа нотирани голем број на пропусти во организирањето на прес-конференцијата на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, истакна на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

-Во Куманово, Државниот санитарен и здравствен инспекторат констатираше низа пропусти по што, тој беше предаден во Министерството за внатрешни работи и очекуваме тие да се произнесат во однос на наодите, а од текот на денешниот ден се спроведува и втор инспекциски надзор. Резултатите ќе бидат готови вечерва или утре изутрина, по што ќе ја известиме јавноста- рече министерот Филипче.

Видео на денот