Филип Кузмановски од трибините ја гледаше победата на Еурофарм Пелистер

Филип Кузмановски/фото: РК Еурофарм Пелистер

Еурофарм Пелистер во рамките од 11 коло во македонската ракометна Супер лига на домашен терен со убедливи 38:14 (18:7) го совлада Вардар Неготино.

Во победничките редови доминираше Петар Атанасијевиќ со 14 голови, а на спротивната страна Лазар Адамовиќ реализираше пет погодоци.

Од трибините во салата „Боро Чурлевски“ триумфот на Еурофарм Пелистер го следеше и новото засилување Филип Кузмановски, нашиот репрезентативен бек кој според најавите ќе биде официјално промовиран како нов играч на битолската екипа в понеделник.

Во групата „Б“ Еурофарм Пелистер, актуелниот шампион повторно е израмнет со Вардар 1961 на врвот на табелата со по 30 бодови.

Вардар Неготино останува на до сега единствените две победи и моментно е на последната осма позиција со шест бодови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот