8 C
Скопје

Експресно испразнет хотел во Тетово, имало свадба

Во хотел во Тетово вечерва пазарните инспектори заедно со полицијата растурија свадба организирана спротивно на забраните за големи собири, соопштија од Државниот пазарен инспекторат.

-Пред еден час, инспекторите влегле во хотелот и по увидот дека се прекршени рестриктивните мерки, свадбарите се испратени дома, а управителот на објектот е приведен, изјави за „Слободен печат“ директорот на ДПИ Стојко Пауновски.

Поради прекршувањето на владините рестриктивни мерки со кои се забранети големи семејни свечености, против сторителите ќе следуваат мерки и платни налози според казнените одредби.

Прочитајте и...  Владата ќе соопшти детали за шестиот пакет, туристичко-угостителскиот сектор на протест

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар