Еди Рама од Брисел со фото-порака (ФОТО)

За време на неговиот престој во Брисел, албанскиот премиер Еди Рама реализираше средба со комесарот за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, јавуваат албанските медиуми.

Рама денеска на Фејсбук објави и слика со Хан.

“Брисел – Со комесарот Хан за последните новости, во пресрет на одлуката на Европскиот совет“, напишал Рама на својот профил на „Фејсбук“ како коментар од сликата со Хан.

Албанскиот премиер вчера преку видео порака на социјалните мрежи за време на своето патување кон Брисел, рече дека не е ниту песимист ниту оптимист, но дека се прави максимумот за да се добие позитивна одлука на ЕУ.

Фејсбук
Прочитајте и...  Познато кој ќе учествува, а кој ќе ги бојкотира изборите во Србија

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат