Два патнички авиона се судрија на аеродром во САД (ВИДЕО)

Два авиона се судрија викендов на меѓународниот аеродром Сан Антонио во Тексас, јавија американските медиуми.

Екипите за итни случаи реагирале откако еден авион удрил во друг што бил паркиран.

Во инцидентот не се пријавени повредени, но дошло до минимално истекување на гориво кај еден од авионите.

Пријавени биле и одложувања на неколку летови, јавија локалните медиуми.

Прочитајте и...  СДСМ: Продолжуваат разговорите за нова влада

Прочитај повеќе

Хорот во Нигер: Шестмина француски туристи убиени во напад

Слободен печат

Во Македонска Каменица се намалува бројот на позитивни пациенти на Ковид-19

Слободен печат

Поплавата во Велес остави пустош: Во Превалец урнати куќи, оштетени улици и затната канализација

Слободен печат

Во Саудиска Арабија трета фаза од испитувањето на кинеската вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Убиен тинејџер (17) и 20 повредени при пукање на собир во Вашингтон (ВИДЕО)

Слободен печат

Албанија: Расте број на новозаразени од Ковид-19, опозицијата обвинува за епидемилошка катастрофа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Кичево седум новозаразени и седум оздравени од коронавирус

Слободен печат

Борис Џонсон порача: Британските училишта мора да се отворат во септември

Слободен печат

Парична помош за семејството на настраданиот во невремето во Велес, потрагата запрена

Слободен печат

Во страотна автобуска несреќа во Унгарија еден загинат и 34 повредени (ФОТО)

Слободен печат

Трамп не одговора на незгодни прашања: Си замина од прес кога новинарката му го постави ова (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Македонија регистрирани 85 нови случаи на ковид-19, 4 починати лица и 42 оздравени

Слободен печат